TEATED


VASTUVÕTT 2022/23
Taibukate Teaduskooli õppetöö toimub 2022/23 õppeaastal uues vormis - Taibukad kolivad laborisse!
2022 sügisel alustab tööd teaduskooli õppelabor, mis asub Viljandi Jakobsoni Koolis ning kus saab teha katseid bioloogias, keemias ja füüsikas veel palju paremal tasemel, kui me siiani teinud oleme. Õppelaboris hakkavad loodusainete praktilisi töid tegema Viljandimaa koolide rühmad ja sinna kolib ka Taibukate õppetöö.
Registreeruda TAIBUKATE LABORIHIIRTEGA liitumiseks saab esialgu 2022 sügispoolaastaks, mil õppelaboris toimub seeria teadushuvi õpipäevi: 24. sept, 22. okt, 12. nov ja 3. dets 2022. Registreerumine  toimub huviring.ee keskkonnas. NB! Kohtade arv on piiratud!
Teadushuvi õpipäevade läbiviimist toetab Eesti Teadushuvihariduse Liit ja Haridus- ja Teadusministeerium.
Õpipäevad on osalejatele tasuta.Nüüd, mil laekuvad ülikoolide vastuvõtuotsused, on paras aega teada anda, et käesolevast aastast toetab Taibukate Teaduskooli vilistlasi, kes omandavad reaal- või loodusteaduslikku kõrgharidust, teaduskooli asutaja Lilian Tambeki nimeline stipendiumifond.
Igal aastal annab stipendiumifond välja ühe stipendiumi summas 2000 eurot Taibukate Teaduskooli vilistlasele, kes asub õppima / õpib kõrgkoolis erialal, mis on seotud reaal- või loodusteadustega. Stipendiumile kandideerimise tähtaeg on 31. oktoober.
Vaata stipendiumifondi statuuti ja kandideeri!Taibukate Teaduskooli suvine teaduslaager toimub
27.-28. aug Abja-Paluojas! Ootame kõiki Taibukaid, samuti Viljandimaal elavaid Ukraina õpilasi vanuses 12-18 a.
Laager on osalejatele TASUTA! /  Лагерь БЕСПЛАТНО!
Eestikeelne kava allpool, venekeelne siin: ПРОГРАММА ЛАГЕРЯ.
Registreerumine pikendatud 31. juulini! /  Регистрация до 31 июля!
Registreeru siin. /  Регистрация здесь.11. apr toimus Viljandi Jakobsoni Koolis Taibukate Teaduskooli töötuba Ukraina lastele. Põnevad katsed panid osalejate
silmad särama :) Aitäh meie tublile juhendajale ja tõlgile!
Fotod töötoast galeriis.
20. septembril 2021 toimus Taibukate ja Jakobsoni kooli
ühine äge teaduspäev.
Loe lähemalt
21. septembri Sakalast.
MINE VAKTSINEERIMA!
Taibukate Teaduskool soovitab tungivalt kõigil praegustel ja tulevastel õpilastel, nagu ka kõigil Eesti elanikel, end COVID-19 vastu vaktsineerida. Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiiniga on oodatud vaktsineerima ka lapsed alates 12. eluaastast, mis katab Taibukate vanuserühma.

Koroonapandeemia kolmas laine on Eestis algamas ja me ei tea veel, millised piirangud võivad vajalikuks osutuda. Taibukate Teaduskool jätkab oma tegevust nii palju, kui vähegi võimalik, kuid võib nt juhtuda, et saame kontaktõpet pakkuda ainult nn koroonapassi alusel (st täielikult vaktsineeritutele, COVID-19 põdenud + ühe doosi saanutele või värskelt testitutele).

Alaealiste vaktsineerimine ja testimine saab muidugi toimuda ainult lapsevanema nõusolekul. Nt teeme Taibukate augusti lõpus toimuva teaduslaagri turvalisemaks muutmiseks kõigile osalejatele antigeeni kiirtesti, täpsem info ja nõusolekublankett vanemale saabub registreerunutele peagi.

Teeme koos Taibukate algava kooliaasta paremaks kui kaks eelmist!
Vaktsineerime end!

Taibukate algklassilaste abistamise projekt 7. aprilli Sakalas: